Pokaż kategorie
3 żelazne zasady przy wyborze firmy do projektu logo

Logo to znak rozpoznawczy naszej marki, pod warunkiem, że jest dobrze zaprojektowane.

Potrafisz rozpoznać poniższe marki?Ich identyfikacja wizualna jest tak charakterystyczna, że nazwa praktycznie jest niepotrzebna. Aby Twoje logo było wyjątkowe, nie możesz popełnić błędu już na samym początku i wybrać nieodpowiedniego projektanta, który stworzy Twoje logo. Poniżej znajdziesz klika wskazówek jak wybrać projektanta marzeń do stworzenia logo.


Zapoznaj się z portfolio potencjalnego wykonawcy

Sprawdź dotychczasowy dorobek firmy, z którą zamierzasz współpracować. Oceń rzetelnie jakość prac. Jeżeli dotychczasowo wykonane projekty nie spełniają Twoich oczekiwań, nie łudź się, że z każdym kolejnym prace będą lepsze, a Twoje logo będzie nagle wyjątkowe.

Taką postawą okłamujesz sam siebie, dając sobie złudną nadzieje na profesjonalne logo.


Sprawdź warunki współpracy

Zapoznaj się dokładnie z warunkami współpracy. Zwróć uwagę co obejmuje cena, ile zawiera projektów, na ile poprawek możesz liczyć, jakie pliki zostaną Ci udostępnione na koniec współpracy. Upewnij się, że nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem logo. Sprawdź czy otrzymasz majątkowe prawa autorskie do stworzonego przez projektanta dzieła.

Dowiedz się jakie formaty plików otrzymasz

Jeżeli korzystasz z usług profesjonalistów, otrzymanie plików w postaci bitmapy oraz w grafice wektorowej to standard, jednakże na rynku można spotkać jeszcze firmy nie oferujące logo w postaci wektorowej, co w późniejszej praktyce może okazać się problematyczne. Najpopularniejsze rozszerzenia plików, w jakich możesz otrzymać projekt to jpg, png, tiff, psd (postać bitmapy) oraz ai, cdr, eps (grafika wektorowa).

Logo wektorowe użyjesz we wszystkich projektach do druku i o ile otrzymasz duży plik w postaci bitmapy i wykorzystasz go np. do druku wizytówek, to np. wykonanie haftu na koszulkach będzie niemożliwe, a Ty będziesz ponosić dodatkowe koszty związane ze stworzeniem wersji wektorowej logo.


Mam nadzieje, że powyższe wskazów okażą się pomocne i że udało mi się przekonać Cię, że warto poświęcić troszkę czasu na wybór odpowiedniej firmy, aby później móc cieszyć się dobrze zaprojektowanym logo.


P. S.

Na koniec rozwiązanie zagadki

1. Walt Disney

2. Twitter

3. Coca- Cola

4. ESPA

5. Google

6. Star Wars

Zapisz się do newslettera

Kontakt

ul. Dworska 2
41-219 Sosnowiec
tel. 783 606 260
akademia@zarezerwujtermin.pl
Zostań ambasadorem
Zostań ekspertem

Zarezerwujtermin.pl to nie tylko rezerwacje wizyt online.
To prosty, intuicyjny, a zarazem rozbudowany system do zarządania biznesem.