Pokaż kategorie
Zakładamy konto na Instagramie – krok po kroku

Jeżeli chcesz być bliżej ze swoimi Klientami i dzielić się z nimi chwilami z życia Twojej firmy, koniecznie musisz założyć konto na Instagramie!

Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy i aplikacja mobilna obsługiwana przez systemy IOS, Android i Windows 8 i nowsze. Serwis zyskał ogromną popularność wśród użytkowników, o czym świadczą statystyki – ponad 500 milionów użytkowników, którzy publikują ponad 95 milionów zdjęć każdego dnia!

Chyba nie trzeba Cię przekonywać, że warto być wśród tej wielkiej społeczności. Zanim jednak nauczymy Cię jak prowadzić swoje konto, aby osiągnąć sukces, powiemy Ci jak zainstalować aplikację i założyć konto na Instagramie. Możesz założyć konto zarówno na telefonie, jak i komputerze, jednak dodawanie zdjęć i filmów umożliwia jedynie aplikacja mobilna na telefonie. Instalacja Instagrama na każdym systemie wygląda tak samo, jedyna różnica to sklep, z którego należy pobrać aplikację. Sklepem obsługującym system IOS jest App Store, a dla Androida i Windows’a, to kolejno Google Play i Windows Phone Store.

Aby założyć konto na Instagramie:

1. Należy pobrać i zainstalować aplikację na swój telefon.
2. Następnie, należy ją otworzyć, przez kliknięcie ikony .
3. Teraz należy się zalogować.
  • Możesz to zrobić korzystając z konta na Facebooku. Jeżeli nie jesteś aktualnie zalogowany, wybierz opcję Zaloguj się przez Facebooka.
  • Możesz również zarejestrować się przy użyciu numeru telefonu lub adresu email. Wprowadź dane i przejdź dalej. Wpisz imię i nazwisko oraz hasło, następnie ustal nazwę użytkownika. Nazwę można zmienić w dowolnej chwili.


4.Ustaw zdjęcie profilowe, aby być rozpoznawalnym i znajdź znajomych, aby móc w pełni cieszyć się korzystaniem z Instagrama.


Aby założyć konto na Instagramie na komputerze:

1. Wejdź na stronę Instagrama https://www.instagram.com/
2. Zakładając konto na komputerze, również masz opcję logowania przez Facebooka lub za pomocą adresu email.
  • Rejestrując się przez maila podaj numer telefonu lub adres email, imię i nazwisko, nazwę użytkownika oraz hasło i kliknij zarejestruj się.

Adres email, podawany podczas rejestracji, umożliwi Ci odzyskanie hasła, gdy je zapomnisz.

Konto firmowe na Instagramie

Możesz z powodzeniem promować swoją firmę na prywatnym koncie na Instagramie, ale możesz również założyć konto firmowe. Takie konto umożliwi lepsze dostosowanie treści do Twoich odbiorców, przez bardziej rozbudowane statystyki, które oferuje.

Na koncie firmowym możemy sprawdzić:

  • najbardziej popularne posty
  • liczbę wyświetleń w tygodniu
  • godziny i dni największej aktywności naszych obserwatorów
  • wiek, płeć oraz lokalizację obserwatorów.

Konta firmowe mają opcję dodania godzin pracy, adresu i numeru telefonu, co ułatwi i przyspieszy Twoim Klientom kontakt z Tobą.

Wszystkie te dane pozwolą Ci jeszcze lepiej wykorzystać potencjał Instagrama i dobrze dostosować przekaz pod Twoich odbiorców.


Jak założyć konto firmowe na Instagramie?

Konto firmowe tworzy się przez przekształcenie konta prywatnego.

1. Możesz przekształcić konto, z którego aktualnie korzystasz. Zrobić to można na dwa sposoby.
  • Klikając niebieski pasek z powiadomieniem, który pojawi się na ekranie Twojego telefonu.

  • Wybierając taką opcję w ustawieniach, w prawym górnym rogu, i wybierając opcję Przełącz na profil firmowy.

Aby móc przekształcić profil na firmowy, trzeba być administratorem fanpage’a na Facebooku! Do konta na Instagramie można podłączyć tylko jeden fanpage.

2. W kolejnym kroku należy wybrać stronę z Facebooka, z którą zostanie powiązany profil na Instagramie.
3. Następnie należy podać przynajmniej jedną informację kontaktową: numer telefonu, adres email lub adres pocztowy firmy.

Jeżeli chcesz mieć dwa konta na Instagramie: prywatne i firmowe, musisz mieć dwa osobne konta!

Jeżeli jednak, posiadasz dużą liczbę obserwujących, zastanów się, czy nie warto przekształcić obecnego konta na firmowe i zacząć promocję firmy wśród tej publiczności?

Prowadzenie dwóch kont na Instagramie

Jeżeli zdecydowałeś się na prowadzenie dwóch kont na Instagramie, prywatnego i firmowego, to koniecznie przeczytaj, jak łatwo przełączać je między sobą.

Aby dodać drugie konto, które prowadzisz, kliknij ikonę ustawień, w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz opcję Dodaj konto, wprowadź dane i zaloguj się.

Opcją, która ułatwia orientację, na którym z prowadzonych kont się znajdujemy, jest wyświetlenia zdjęcia profilowego na dole ekranu. W ten sposób unikniesz pomyłki w dodawaniu materiałów na złe konto.

Chcąc szybko poruszać się między kontami, przytrzymaj palec na zdjęciu profilowym w dole ekranu, wyświetli się wtedy opcja zmiany konta.

Jeżeli posiadasz już konto firmowe na Instagramie, to koniecznie przeczytaj jak skutecznie promować swoją firmę z jego pomocą.

Zapisz się do newslettera

Kontakt

ul. Dworska 2
41-219 Sosnowiec
tel. 783 606 260
akademia@zarezerwujtermin.pl
Zostań ambasadorem
Zostań ekspertem

Zarezerwujtermin.pl to nie tylko rezerwacje wizyt online.
To prosty, intuicyjny, a zarazem rozbudowany system do zarządania biznesem.