Pokaż kategorie
Pobieraj legalnie doskonałe zdjęcia, zupełnie za darmo

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kopiowanie i udostępnianie większości materiałów znajdujących się w sieci, nie jest legalne. Obrazki i treści znajdujące się na innych stronach internetowych są własnością ich twórców. Fakt ten oznacza, iż nie możemy przeklejać, kopiować, rozpowszechniać, uznawać za własne, edytować i wykorzystywać do pracy zarobkowej cudzych treści.

Nie chodzi tu już tylko o czystą ludzką uczciwość, ale o łamanie prawa, które może mieć konsekwencje karne. Zgodnie z art. 79 ust. 1 pkt 3 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, sąd może nakazać zapłatę stosownej sumy pieniężnej na rzecz uprawnionego. Nigdy nie można być pewnym jaką metodą posłuży się sąd przy określaniu kwoty należnego wynagrodzenia, które może wynosić nawet do kilkunastu tysięcy złotych! Natomiast zgodnie z Art. 115 ust. 1 w/w ustawy za przywłaszczenie autorstwa może grozić nam kara pozbawienia wolności, nawet do 3 lat!

Po co więc ryzykować?

Z pomocą przychodzą nam bezpłatne banki zdjęć, czyli strony internetowe, z których możemy pobrać legalnie i bezpłatnie, wysokiej jakości materiały wizualne i wykorzystywać je do celów komercyjnych.

Poznaj najlepsze bezpłatne banki zdjęć

Pixabay

To serwis internetowy, na którym wszystkie dostępne materiały, nie wymagają licencji i przypisania autora lub źródła oraz mogą być używane do dowolnych celów, nawet komercyjnych. Na stronie dostępna jest wyszukiwarka w języku polskim o zaawansowanych kryteriach wyszukiwania. Na Pixabay znaleźć też można zdjęcia, ilustracje, grafiki wektorowe i materiały wideo. Istnieje również możliwość wyszukiwania obrazów według kategorii. Chcąc pobrać obraz, należy wybrać jego rozmiar: S, M, L lub rozmiar oryginalny. Na potrzeby Internetu wystarczą rozmiary S i M, natomiast chcąc wykorzystać go do druku, lepiej pobrać obraz o wyższej rozdzielczości.

Aby pobrać zdjęcia w oryginalnym rozmiarze musisz się zarejestrować, natomiast zdjęcia w pozostałych formatach możesz pobierać nawet bez rejestracji.

Bank dostępny pod adresem https://pixabay.com/pl/

Freepik

Jest to strona z wyszukiwarką darmowych zdjęć, ilustracji i grafik wektorowych. Na stronie znajduje się wyszukiwarka, w której należy wpisać, najlepiej w języku angielskim, opis grafiki, którą chce się znaleźć. Wykorzystując materiały pobrane ze strony Freepik, należy podać autora. Informacje na ten temat dostępne są na stronie i pojawiają się podczas kliknięcia przycisku Darmowe pobieranie.

Na stronie Freepik możesz założyć konto Premium, uzyskasz wtedy dostęp do materiałów oznaczonych koroną. Konto Premium kosztuje 9,99 $ miesięcznie, bez limitów pobrań. Na samej górze wyników wyszukiwania, znajdują się materiały płatne, dostępne na stronie Shutterstock.

Bank dostępny pod adresem http://pl.freepik.com/

Picjumbo

To portal, na którym dostępne są darmowe zdjęcia z wyszukiwarką i podziałem na kategorie. Aby pobrać zdjęcie wystarczy kliknąć przycisk Free dowland i automatycznie pojawi się okno zapisu zdjęcia. Ten serwis posiada również opcję konta premium oraz możliwość ściągnięcia ponad tysiąca zdjęć dostępnych na stronie za jednym razem.

Bank dostępny pod adresem https://picjumbo.com/


Inne strony z darmowymi zdjęciami to:

Splitshire https://www.splitshire.com/

To bank umożliwiający pobieranie zdjęć, bez obowiązku rejestracji.

4freephotos http://www.4freephotos.com/

To strona, która również nie wymaga posiadania konta do pobierania materiałów. Dostępne zdjęcia podzielone są na kategorie.

Gratisphotography http://www.gratisography.com/

Z tej strony, ściągnąć można zdjęcia dwoma kliknięciami, po wybraniu i kliknięciu zdjęcia, od razu pojawia się okno pobierania. Na stronie dostępna jest wyszukiwarka i podział na kategorie.Jeżeli nie masz wystarczająco dużo środków na płatne materiały lub wynajęcie profesjonalnego fotografa, bezpłatne banki są dla Ciebie. Warto przejrzeć banki z pierwszej części artykułu, ponieważ są to największe bezpłatne banki. Szukanie odpowiedniego zdjęcia może zająć Ci trochę czasu, jednak pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy i ewentualnych kłopotów w przyszłości.

Zapisz się do newslettera

Kontakt

ul. Dworska 2
41-219 Sosnowiec
tel. 783 606 260
akademia@zarezerwujtermin.pl
Zostań ambasadorem
Zostań ekspertem

Zarezerwujtermin.pl to nie tylko rezerwacje wizyt online.
To prosty, intuicyjny, a zarazem rozbudowany system do zarządania biznesem.