Pokaż kategorie
WIĘCEJ ZA MNIEJ – wybierz metodę druku dostosowaną do Twoich potrzeb

Zamawiając materiały reklamowe często prosimy o wycenę konkretniej ilości sztuk, nie zdając sobie zupełnie sprawy, że czasem większe zamówienie może paradoksalnie mniej kosztować, nie wspominając już o znacznie mniejszym koszcie za sztukę.

Aby wybrać odpowiednią metodę druku i zoptymalizować swoje zamówienie musimy zastanowić się nad kilkoma względami opisanymi poniżej. Odpowiedzi na poniższe zagadnienia pozwolą nam wybrać między drukiem cyfrowym a offsetowym, dostosowując metodę wydruku do swoich potrzeb.

Czas realizacji

Jeżeli zależy nam na szybkiej realizacji, wybierając druk cyfrowy, możemy otrzymać wydruki nawet „od ręki”, natomiast na druk offsetowy musimy poczekać kilka dni.

Nakład i rozmiar

Jeżeli potrzebujemy wydrukować kilka do kilkaset sztuk małego formatu, np. wizytówek czy ulotek A6, wydruk cyfrowy będzie odpowiednim wyborem, jednakże jeżeli zamawiamy większe formaty w tysiącach sztuk, zdecydowanie powinniśmy wybrać druk offsetowy.

Jakość

Druk cyfrowy charakteryzuje się mniejszą jakością i powtarzalnością niż druk offsetowy, jednakże pamiętajmy, że często to co jest widzialne dla profesjonalistów, dla klientów niekoniecznie ma znaczenie. Trzeba również pamiętać, że drukarnie offsetowe często obniżając cenę, obniżają jakość wydruku, a także gramaturę papieru.

Personalizacja wydruku

Jeżeli potrzebujemy spersonalizowany wydruk np. w przypadku druku kart zniżkowych z indywidualnym kodem rabatowym czy kodem kreskowym, bądź jeśli chcemy wydrukować na kartach imię klienta, powinniśmy wybrać druk cyfrowy.

Podsumowując, druk cyfrowy pozwala drukować mniej, szybciej i łatwiej, jednakże ma niższą jakość, mniejszą powtarzalność, często ograniczenia rozmiarowe i wyższą cenę.

Druk offsetowy pozwala na tańsze i wyższej jakości wydruki, często na większych formatach, jednakże musimy zamówić ich więcej i dłużej na nie czekać, nie mamy również możliwości personalizacji wydruku.

Parki maszynowe obecnych drukarni, często wyposażone są w urządzenia pozwalające na wydruk zarówno cyfrowo jak i offsetowo, możemy więc wydrukować wszystkie materiały, niezależnie od technologii druku w jednym miejscu, oszczędzając czas na poszukiwania i realizacje.

Zapisz się do newslettera

Kontakt

ul. Dworska 2
41-219 Sosnowiec
tel. 783 606 260
akademia@zarezerwujtermin.pl
Zostań ambasadorem
Zostań ekspertem

Zarezerwujtermin.pl to nie tylko rezerwacje wizyt online.
To prosty, intuicyjny, a zarazem rozbudowany system do zarządania biznesem.