Pokaż kategorie
Od Fana do Klienta -  czyli co umieszczać na  fanpage na Facebooku

Facebook, podobnie jak inne portale społecznościowe, to idealne miejsce na nawiązanie i zacieśnienie relacji z Klientami. Jest to najbardziej popularny serwis społecznościowy w Polsce, z którego korzysta już ponad 14 mln Polaków i aż 79% robi to każdego dnia! Istnieje więc spora liczba odbiorców, do których możesz trafić z przekazem, ale jest także spora konkurencja. Jak pisać i co dodawać, aby mieć szanse zaistnieć i zdobywać lajki?

Oto kilka wskazówek, o czym i jak pisać na Facebooku:

Content marketing, czyli wartość dodatnia dla Twoich fanów

Codziennie miliony ludzi wchodzi na Facebooka, nie po to, aby pooglądać oferty firm, ale zobaczyć co ciekawego dzieje się na świecie. Wielu z nich poszukuje rozrywki, ale i interesujących ich informacji, dlatego stosuj content marketing - publikuj to, co zainteresuje Twoją grupę docelową. Mogą to być różne ciekawostki, trendy oraz interesujące nowinki z branży, którą reprezentujesz. Jeżeli czytałeś ostatnio o najnowszych trendach w koloryzacji, podziel się tą informacją z innymi. Pamiętaj jednak, aby nie dodawać linków bez opisu. Zawsze warto napisać coś od siebie, swój komentarz lub wezwanie do dyskusji na dany temat. Takie informacje zawsze znajdą swoich odbiorców i są chętniej klikane, niż posty typowo marketingowe.

Wykorzystaj real-time marketing, nie bądź obojętny na aktualne wydarzenia

Nawiązywanie do aktualnych wydarzeń z kraju i świata, nazywa się Real Time Marketing. Jest to promowanie marki, które wykorzystuje umiejętność szybkiego reagowania na jakieś wydarzenia. Jeżeli uda Ci się dodać ciekawy post w odpowiednim czasie, istnieją duże szanse, że rozprzestrzeni on się w sieci wirusowo. Wsparcie, lubianego przez duża liczbę osób, sportowca też może zostać docenione lajkami lub udostępnieniami, dlatego w swoich postach warto nawiązywać do różnych wydarzeń.

Call to action, zachęć swoich fanów do działania

Dobrym sposobem na pisanie postów na Facebooku, jest wykorzystanie funkcji fatycznej języka. Jest to nic innego, jak stałe podtrzymywanie zainteresowania stroną, np. przez stosowanie call to action, czyli zwrotów zachęcających Twoich fanów do działania. Dodając jakiś ciekawy artykuł, wraz ze swoim komentarzem w opisie, dobrze jest zapytać, co myślą na ten temat inni. Takie wezwanie, z całą pewnością zachęci kogoś do napisania komentarza, a może nawet wywiąże się z tego ciekawa dyskusja?

Zaprezentuj swoją firmę

W działaniach na Facebooku należy pamiętać o zdjęciach, które w dzisiejszych czasach pełnią kluczową rolę. Na swojej stronie warto dodawać np. zdjęcia z życia firmy lub imprez firmowych. Pamiętaj jednak, aby zdjęcia nie były kontrowersyjne, żeby ich publikacja nie przyniosła skutku odwrotnego do zamierzonego. Możesz również pokazywać efekty swojej pracy np. zdjęcia fryzur, które ostatnio zrobiłeś, ale niech to nie będą zawsze takie same zdjęcia, na krześle w salonie. Dobrym pomysłem jest również dodawanie zdjęć przed i po wykonanej usłudze. Przedstawiają one wtedy metamorfozę Klienta i silnie oddziałują na umysły fanów, bo któż z nas nie chciałby być piękniejszy? Może czasem warto zorganizować jakąś stylizowaną sesję zdjęciową, aby móc się później pochwalić jej efektami na Facebooku? Zadbaj o to, aby takich postów nie było zbyt dużo i żeby miały ciekawą formę, a na pewno znajdą się z pozytywnym odzewem.

Uruchom kreatywność i zaskocz fanów

Możesz swoim fanom zaproponować wyjątkowy rodzaj postów, które będziesz dodawać co jakiś czas. Mogą to np. być krótkie filmiki z serii DIY (do it yourself – zrób to sam) z instrukcją wykonania jakiejś fryzury lub seria poradnikowa dotycząca np. dbania o skórę, włosy i paznokcie. Wymyśl coś ciekawego i wyjątkowego, aby wzbudzić zainteresowanie swoich odbiorców.

W dzisiejszych czasach Facebook jest potężnym narzędziem marketingowym o ogromnym zasięgu, z którego każdego dnia, korzystają miliony użytkowników. Dlatego jest to doskonałe miejsce na promocję Twojej firmy. Opisane wyżej wskazówki pomogą Ci zrozumieć co i jak należy pisać, aby zwiększyć szansę na powodzenie. Chociaż nie gwarantują one sukcesu, warto poświęcić trochę czasu na prowadzenie firmowego fanpage’a, analizowanie statystyk oraz obserwację konkurencji. Dopiero zastosowanie się do wyników wszystkich tych elementów będzie kluczem do sukcesu Twojego fanpage’a.

Zapisz się do newslettera

Kontakt

ul. Dworska 2
41-219 Sosnowiec
tel. 783 606 260
akademia@zarezerwujtermin.pl
Zostań ambasadorem
Zostań ekspertem

Zarezerwujtermin.pl to nie tylko rezerwacje wizyt online.
To prosty, intuicyjny, a zarazem rozbudowany system do zarządania biznesem.